BGP

חֲדָשׁוֹת

האם אתה יודע על כבל תיקון מצב מיזוג?

הדרישה הגדולה להגדלת רוחב הפס הביאה את שחרורו של תקן 802.3z (IEEE) עבור Gigabit Ethernet על גבי סיבים אופטיים. כפי שכולנו יודעים, מודולי משדר 1000BASE-LX יכולים לפעול רק על סיבים עם מצב יחיד. עם זאת, זה עלול להוות בעיה אם רשת סיבים קיימת משתמשת בסיבים מולטי-מודים. כאשר סיב חד-מצבי משוגר לסיב רב-מצבי, תופיע תופעה המכונה Differential Mode Delay (DMD). השפעה זו עלולה לגרום להפקת אותות מרובים שעלולים לבלבל את המקלט וליצור שגיאות. כדי לפתור בעיה זו, יש צורך בכבל תיקון מצב מיזוג. במאמר זה, קצת ידע על כבלי תיקון מצב מיזוג יוצגו.

מהו כבל תיקון מצב מיזוג?

כבל תיקון מצב מיזוג הוא כבל רב-מצבי דו-צדדי בעל אורך קטן של סיבים במצב יחיד בתחילת אורך השידור. העיקרון הבסיסי מאחורי הכבל הוא שאתה משגר את הלייזר שלך לתוך הקטע הקטן של סיב במצב יחיד, ואז הקצה השני של הסיב במצב יחיד מחובר לקטע multimode של הכבל כאשר הליבה מוזזת ממרכז המולטימוד. סִיב.

כפי שמוצג בתמונה

Cord

נקודת קיזוז זו יוצרת השקה הדומה לשיגורים טיפוסיים של LED מולטי-מודים. על ידי שימוש בהיסט בין הסיב במצב יחיד לבין הסיב המולטי-מוד, כבלי תיקון מצב מיזוג מבטלים את ה-DMD ואת האותות המרובים המתקבלים המאפשרים שימוש ב-1000BASE-LX על פני מערכות כבלים קיימות של סיבים מולטי-מודים. לכן, כבלי תיקון מצבים אלו מאפשרים ללקוחות שדרוג של טכנולוגיית החומרה שלהם ללא השדרוג היקר של מפעל הסיבים שלהם.

כמה טיפים בעת שימוש בכבל תיקון מצב מיזוג

לאחר שלמדת קצת ידע על כבלי תיקון מצב מיזוג, אבל האם אתה יודע איך להשתמש בזה? לאחר מכן יוצגו כמה טיפים בעת שימוש בכבלי מיזוג מצב.

מיתרי תיקון מצב משמשים בדרך כלל בזוגות. מה שאומר שתזדקק לכבל תיקון מצב מיזוג בכל קצה כדי לחבר את הציוד למפעל הכבלים. אז חוטי התיקון האלה מסודרים בדרך כלל במספרים. אתה יכול לראות מישהו רק מזמין כבל תיקון אחד, אז זה בדרך כלל בגלל שהם שומרים אותו כחילוף.

אם מודול מקלט המשדר 1000BASE-LX שלך מצויד במחברי SC או LC, אנא הקפד לחבר את הרגל הצהובה (מצב יחיד) של הכבל לצד השידור, ואת הרגל הכתומה (מולטימוד) לצד הקליטה של ​​הציוד. . ההחלפה של שידור וקבלה יכולה להתבצע רק בצד מפעל הכבלים.

כבלי תיקון מצב מיזוג יכולים להמיר רק מצב יחיד למולטי-מוד. אם ברצונך להמיר multimode למצב יחיד, יידרש ממיר מדיה.

חוץ מזה, כבלי תיקון מצבים משמשים בחלון אורך גל אופטי של 1300nm או 1310nm, ואין להשתמש בהם עבור חלון באורך גל קצר של 850nm כגון 1000Base-SX.

Mode conditioning patch cords

סיכום

מהטקסט, אנו יודעים שחבלי תיקון מצב מיזוג באמת משפרים משמעותית את איכות אות הנתונים ומגדילים את מרחק השידור. אבל בעת השימוש בו, יש גם כמה טיפים שיש לזכור. RAISEFIBER מציעים כבלי תיקון מצב מיזוג בכל הזנים והשילובים של מחברי סיבים אופטיים SC, ST, MT-RJ ו-LC. כל כבלי התיקון של מצב המיזוג של RAISEFIBER הם באיכות גבוהה ובמחיר נמוך.


זמן פרסום: 03-03-2021